Jotron

Topení

Topte levně klimatizací

Klimatizační jednotka funguje jako tepelné čerpadlo vzduch – vzduch. Vyrobí mnohonásobně více tepla, než spotřebuje na svůj provoz.

Při topení platíte pouze elektrickou energii, kterou klimatizace spotřebuje.

Navíc vám místnosti oproti jiným způsobům topení, vytopí velmi rychle, doslova během několika minut dosáhnete požadované teploty. Při spuštění plynového kotle, či radiátoru, se vám na požadovanou teplotu, zvedne teplota za přibližně 20minut. Kdežto klimatizace vám prostor vyhřeje za 5minut!!! Tento způsob topení je nejefektivnější a s nejnižšími náklady. Topení klimatizací patří bezesporu mezi rychlý zdroj vytápění. Jedná se tedy o levné topení, a navíc ji využijete i v létě k vychlazení prostor.

Při spuštění na režim topení, rozvede klimatizace teplý vzduch po místnosti daleko rychleji než běžný radiátor, nebo přímotop. Průměrná klimatizace má až třikrát vyšší tepelný výkon, než je u běžného elektrického topení. Oproti elektrickým přímotopům, je účinnost daleko vyšší.

Možnost topení klimatizací, se odvíjí od venkovní teploty do -10 stupňů, u některých typů do -20 stupňů venkovní teploty, a dokonce některé až do -30stupňů!!! Podle značky a typu klimatizace. Klimatizační jednotku lze použít jako doplňující, ale i jako samostatný zdroj vytápění.